Przed wizytą

Rezerwacja

Grupy chcące skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem lub zamawiające lekcje muzealne prosimy zgłaszać rezerwację z dwutygodniowym wyprzedzeniem pod nr. tel. 17 227 12 96.

Grupy mogą liczyć maksymalnie do 25 osób ze względu na niewielką przestrzeń w obiektach zabytkowych oraz realizację celów zajęć edukacyjnych.

Zwiedzanie

Spacer po skansenie z grupą jest możliwy:

• z przewodnikiem, który zabierze Was w podróż po krainie Lasowiaków i Rzeszowiaków, wprowadzając także do pieczołowicie zaaranżowanych wnętrz obiektów – opłata 40 zł;
  • bez przewodnika, przy czym taka forma zwiedzania pozbawia możliwości wejścia do wnętrza obiektów zabytkowych oraz wysłuchania frapujących opowieści o dawnej wsi;
  • skorzystajcie z naszego wydawnictwa – "Małego przewodnika po Parku Etnograficznym w Kolbuszowej", który uatrakcyjni Wam spacer po skansenie. Możecie go zakupić w recepcji skansenu w cenie 5 zł.

Wejście ostatniej grupy zwiedzających pod opieką przewodnika jest możliwe na godzinę przed zamknięciem! Sprawdź godziny otwarcia Muzeum.

Zachowanie

Przypominamy, że w parku nie wolno śmiecić oraz zrywać wszelkiej roślinności, zwłaszcza kwiatów i owoców w przydomowych ogródkach i sadach. Obowiązuje również zakaz wstępu do lasu oraz na tereny upraw polowych – dozwolone jest poruszanie się tylko wyznaczonymi traktami.

Zapoznaj się regulaminem zwiedzania!