Przewodniki

Mały przewodnik po parku etnograficznym w Kolbuszowej

Niewielki, poręczny przewodnik to świetny towarzysz spacerów po naszym skansenie. Znajdziemy w nim krótki wstęp na temat Lasowiaków i Rzeszowiaków – dwóch grup, którym poświęcona jest ekspozycja Parku Etnograficznego, jednak trzon przewodnika stanowią opisy poszczególnych obiektów. W każdym z nich znajdziemy podstawowe informacje i ciekawostki, a także kolorową fotografię, dzięki czemu łatwo zidentyfikować w terenie budynek, o którym czytamy, a jednocześnie przewodnik jest miłą lekturą również poza skansenem. Wszystkie opisy zostały uszeregowane w kolejności pojawiania się na drodze zwiedzającego Park Etnograficzny, co pomaga w odszukiwaniu potrzebnych w terenie wiadomości.

Przewodnik można kupić w recepcji Parku Etnograficznego za jedyne 5 złotych.

Fragmenty Przewodnika dostępne online na platformie issuu.com.

Przewodnik po Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Kolbuszowa 2009 r.

To praktyczna książeczka, która ułatwi i wzbogaci zwiedzanie naszego skansenu. Zawiera opisy zagród i innych obiektów architektury drewnianej, plan skansenu oraz krótkie informacje o Lasowiakach i Rzeszowiakach.

Przewodnik – Skansen w Kolbuszowej,

Wojciech Dragan, Jacek Tejchma