aktualności

Jak się żyje gwarze?

22-10-2020

Gwara powstała we wsi krytej strzechą i wydawało się już, że kiedy ta wieś odeszła w przeszłość, zniknie także jej język. Tak się jednak nie stało.

czytaj więcej...

Zamknięta kawiarenka

15-10-2020

Kochani Turyści! Lojalnie zawiadamiamy, że od 16 października 2020 r. kawiarenka Prowincja, która funkcjonuje przy parku etnograficznym, jest nieczynna.

czytaj więcej...

Kultura w sieci dla dzieci!

12-10-2020

Pracownicy Muzeum włączyli się w projekt „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci” Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin i portalu Gdziecko.pl. Zobaczcie efekty!

czytaj więcej...

Dwór z Brzezin w skansenie

03-07-2020

Tej wiosny w trudnej rzeczywistości pandemii kończyliśmy prace związane z restauracją dworu z Brzezin w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

czytaj więcej...

Znaczek Turystyczny ze skansenu

01-10-2020

Przypominamy, że w naszym parku etnograficznym można nabyć unikatowy gadżet kolekcjonowany przez podróżników z całego świata.

czytaj więcej...

Recenzja książki o kuchni

20-05-2020

W najnowszym numerze czasopisma „Literatura Ludowa” ukazała się recenzja naszej monograficznej publikacji pt. „Puszcza Sandomierska od kuchni. Między tradycją a współczesnością”.

czytaj więcej...

Zbiory biblioteczne i archiwalne MKL

05-05-2020

Drodzy Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Biblioteka oraz Archiwum Naukowe MKL ze względu na rekomendacje Biblioteki Narodowej pozostają nadal niedostępne.

 

czytaj więcej...

Kalendarz w czasach epidemii

30-04-2020

Drodzy Goście! Ze względu na ograniczenia związane z epidemią, niektóre wydarzenia w skansenie musiały zostać odwołane. Poniżej podajemy listę anulowanych imprez.

czytaj więcej...

W tym krzyżu nasza nadzieja cała…

08-04-2020

I prowadzili Boga w sromocie, by ukrzyżować Go na Golgocie. Na śmierć Jezusa ziemia zadrżała, pod krzyżem Matka Bolesna stała.

czytaj więcej...

Muzeum w chałupie

02-04-2020

Kochani! Pomysł na kręcenie króciutkich filmów promocyjnych mieliśmy już latem, ale teraz, w czasie epidemii, ta potrzeba stała się jeszcze bardziej nagląca. I nakręciliśmy...

czytaj więcej...