aktualności

Wolontariat 2012

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony 5 grudnia jest dla nas momentem na podsumowanie tegorocznego, pierwszego programu dla wolontariuszy w naszym Muzeum. Współpraca rozpoczęła się od marca i teraz powoli dobiega końca.

Do pomocy zgłosiły się 24 osoby z całej Polski, które poświęciły swój wolny czas na rzecz pracy w naszym Muzeum. Byli to przede wszystkim studenci i osoby pracujące lub poszukujące zatrudnienia, a także uczniowie szkół średnich i gimnazjów. Poznali u nas tajniki pracy w działach: etnograficznym, upowszechniania, historyczno-artystycznym, konserwacji oraz parku etnograficznego. Podejmowane przez nich zadania zostały w części udokumentowane w poniższym fotoreportażu, do którego obejrzenia gorąco zachęcamy.

 

 

Zobacz pokaz slajdów [przekierowanie na http://www.flickr.com/photos/47612345@N06/sets/72157632126670953/show/]!
Było to dla nas niezwykle inspirujące doświadczenie! Bardzo dziękujemy za pomoc, czas i zaangażowanie: Kindze, Ilonie, Kasiom, Madzi, Mai, Grześkowi, Oli, Agnieszce, Klaudii, Sylwii, Justynie, Karolowi, Oldze, Asi, Andrzejowi, Agatom, Szymonowi, Natalii, Ani, Weronice oraz Karolinie.

Doceniliśmy szczególnie pomoc i zaangażowanie Szymona W. i zgłosiliśmy jego kandydaturę do konkursu "Wolontariusz Powiatu Kolbuszowskiego", do którego nominowanych zostało 8 osób.