W obiektywie Mieleckiej Grupy Fotograficznej

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Mielecka Grupa Fotograficzna zapraszają na wystawę „Znikające obrazy Podkarpacia…?”. Zdjęcia można będzie obejrzeć w niezwykłej przestrzeni – skansenowskim spichlerzu z Bidzin.

Oto jak Mielecka Grupa Fotograficzna przedstawia motywy poszukiwań znikających (?) obrazów Podkarpacia:

***

Podkarpacie to magiczna kraina. Istnieją tu niezwykłe miejsca, wyjątkowi ludzie, tradycyjne rzemiosła i autentyczna twórczość ludowa – czyli cudowne wartości tworzące jego unikatowość.

To wspaniałe dziedzictwo, jeszcze do niedawna chowane pod korcem, dziś znów jaśnieje pięknym blaskiem.

Zapraszamy na fotograficzną wyprawę do tych czarownych miejsc, gdzie ludzie, ich zawody i pasje oraz otaczające przedmioty tworzą niepowtarzalny podkarpacki klimat. Każde z prezentowanych zdjęć to oddzielna historia, niejednokrotnie bardzo długa.

Z tego nieprzebranego bogactwa zostały wybrane najbardziej wyjątkowe obrazy. Każda fotografia to intymny i fascynujący fragment określonej rzeczywistości. Każda może, ale nie musi być tytułowym „znikającym obrazem Podkarpacia”, które jako region geograficzny znacznie wykracza poza granice województwa. Dlatego też swoje poszukiwania podkarpackiej unikatowości członkowie grupy rozszerzyli nieznacznie, obejmując nimi część Beskidu Niskiego.

***

Na wystawie „Znikające obrazy Podkarpacia…?” swoje prace pokazują: Agnieszka Piekarska, Ewelina Harchut, Jakub Soja, Łukasz Gurdak i Tadeusz Talarek.

Wystawa mieści się w spichlerzu z Bidzin i jest czynna od 25 lipca 2020 r. w godzinach otwarcia skansenu.