Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie

W październiku nasze Muzeum otrzymało nagrodę główną w Konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku SYBILLA 2019 w kategorii projekty naukowo-badawcze za przedsięwzięcie „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z panem Jackiem Bardanem – dyrektorem Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej – z którego dowiecie się wielu frapujących szczegółów nie tylko na temat kolędowania w naszym pięknym regionie!

Wywiad znajduje się pod linkiem: Sybilla 2019 - Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - YouTube

Przypominamy, że projekt, którego koordynatorkami były dr hab. Katarzyna Smyk i Jolanta Dragan, miał na celu zebranie kompletnych i wiarygodnych informacji dotyczących kolędowania, kolęd, a także obrzędowości Godnich Świąt związanej z tradycjami kolędniczymi i ich współczesnymi przemianami, jakie można zaobserwować na terenach Lasowiaków i Rzeszowiaków – obszarze statutowego działania Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.