aktualności

Mamy karmiące – wystawa fotograficzna

W domu parafialnym z Książnic – obiekcie, który w tym roku został udostępniony dla zwiedzających – została otwarta nowa wystawa czasowa. Są to fotografie matek karmiących wykonane przez Karolinę Migurską.

Zdjęcia te powstały w ramach projektu fotograficznego Fundacji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca. Organizacja ta zajmuje się wspieraniem naturalnego karmienia dzieci piersią w sposób wyjątkowy. Na fotografiach wykonanych przez uczestników projektu ukazuje się piękno tej tajemnicy tak, by sam obraz zachęcał kobiety do naturalnego karmienia.

Kobiety uwiecznione w obiektywie Karoliny Migurskiej są ubrane w regionalne stroje z Beskidu Śląskiego oraz terenów dawnej Puszczy Sandomierskiej i Rzeszowszczyzny. Dodatkowo podkreśla to zakorzenienie w tradycji i autentyczność przekazu.

Sesje fotograficzne odbyły się w Muzeum Regionalnym „Na Grapie” w Jaworzynce oraz w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w otoczeniu drewnianych, tradycyjnie urządzonych wnętrz wiejskich chałup. Każda z bohaterek projektu jest kobietą wyjątkową. Każda tworzy osobną historię pisaną macierzyństwem i miłością. Są to opowieści niezwykłe, bo pokazujące uczucie do dziecka, które daję siłę i sens życiu.

Autorka składa wyrazy wdzięczności wszystkim mamom, które zgodziły się uczestniczyć w sesjach i projekcie.

Karolina Migurska / Migurska Photography

Fotografka, etnolożka, pasjonatka podróży. Współpracuje z pismami wnętrzarskimi, kulinarnymi i lifestylowymi: „Weranda”, „Weranda Country”, „Sielskie Życie”, „Sielska Kuchnia”, „Moje Gotowanie”, „Moje mieszkanie”, „Claudia”, a także z agencjami fotograficznymi w Polsce i za granicą.

Fotografia to jej pasja.

„Fotografia jest tym, co kocham. Uwielbiam tą miłością dzielić się, bo wiem, że ona do mnie wróci i będzie najpiękniejszą rzeczą, jaką mogę otrzymać. Fotografia to w końcu mój zawód. Cieszę się z mojego wieloletniego doświadczenia. Ale też pamiętam, jakby to było wczoraj – ta świeża fascynacja ludźmi, otaczającym mnie światem i pierwszy aparat analogowy marki Zenit... Aparaty przez te kilkanaście lat się zmieniały, ale fascynacja pozostała ta sama”.

Karolina Migurska / Migurska Photography
tel. 695 699 421
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.