aktualności

Kuchareczki wyszyte

19 listopada w sali warsztatowej w szkole z Trzebosi mistrzyni haftu Anita Ryba stworzyła bardzo ciepłą i kreatywną atmosferę. Uczyła wyszywać makatki.

Każdy z uczestników mógł skomponować własną makatkę. Miał przygotowane płótno, nici i miękki ołówek. Pani Anita zaplanowała, aby wyszyć kuchareczki z napisem „Smacznego!” – hasłem uniwersalnym, pasującym każdej gospodyni, każdemu gospodarzowi (tu należy zaznaczyć, że w warsztatach wzięli udział także mężczyźni). Kolejnym zadaniem było dobranie kroju pisma i motywu kwiatowego do ozdobienia makatki. Tu warsztatowicze mieli pole do popisu, ponieważ prowadząca przygotowała wiele motywów kwiatowych i kilka krojów hasła do skopiowania na materiał. Dzięki temu, choć na wszystkich kuchareczkach był napis „Smacznego!” – każda wyglądała inaczej.

W trakcie warsztatów szkołę odwiedzili dziennikarze z TVP3 Rzeszów. Powstał krótki materiał, w którym widać jak na dłoni atmosferę pracy na zajęciach oraz w którym pada zapowiedź następnych spotkań poświęconych rękodziełu. Sprawdź, jakiemu!

***

01.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg