Seminarium naukowe

27 maja w naszym skansenie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W budynku szkoły z Trzebosi odbył się jubileusz 45-lecia pracy naukowej naszego serdecznego przyjaciela pana prof. dr. hab. Adama Palucha, który jest wykładowcą na Wydziale Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Sylwetkę naukową i dorobek  jubilata przedstawili pan Jacek Bardan, dyrektor Muzeum, pan prof. dr hab. Zbigniew Libera, pan dr Konrad Górny i pan dr Mirosław Marczyk. Natomiast o współpracy pana profesora z naszym Muzeum rozprawiali pan Mirosław Górski i pani Urszula Rzeszut-Baran, podkreślając tak istotne działania, jak badania terenowe o tematyce etnobotanicznej czy z zakresu antropologii ciała na obszarach zamieszkiwanych przez Lasowiaków. Cieszy nas, że zebrane i opracowane na przestrzeni tylu lat materiały w formie kopii wywiadów znajdują się w naszym archiwum i służą kolejnym pokoleniom badaczy kultury ludowej.

Jesteśmy przekonani, że dalsze badania terenowe dostojnego jubilata okażą się równie cenne i będą stanowić bogate źródło wiedzy w dziedzinie etnobotaniki.