"Okoliczności" - wystawa fotografii

Stowarzyszenie JARTE zaprasza na wystawę zdjęć „Okoliczności”, którą pokazywali na początku 2012 roku w mieleckiej Jadernówce. Teraz, po prawie dwóch latach chcą zweryfikować obraz Podkarpacia, który tworzyli z dużo bardziej doświadczonymi kolegami. Wystawę będzie można oglądać do 30 października 2013 r. w spichlerzu z Bidzin.

Współpraca rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy mieleccy fotografowie po raz pierwszy spotkali i zaczęli uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów. W ten sposób powstała „Zmiana ról” – ich pierwszy wspólny projekt, poświęcony obywatelskiej i społecznej aktywności regionu.

„Okoliczności” to intymne spojrzenie na to, co dla jednych spośród uczestników jest codziennością, najbliższą okolicą; dla drugich zaś – jednym z tysiąca przystanków, gdzieś pomiędzy Afganistanem, Irakiem, Izraelem, Stanami Zjednoczonymi, Włochami i całą resztą świata. „Okoliczności” – próba opisu Podkarpacia, to szkoła patrzenia. Czy widzą inaczej? Czy bliżej mieszkać znaczy widzieć lepiej? Czy doświadczenie w zawodzie daje rzeczywistą przewagę? Czy okolica dość z pozoru spokojna wytrzymuje porównanie z teatrem wojny gdzieś na drugim końcu świata?

Na te pytania starają się odpowiedzieć sami uczestnicy – ci bardziej doświadczeni: Kuba Dąbrowski, Andrzej Kramarz i Łukasz Trzciński oraz mielczanie: Kinga Bielec, Krzysztof Gładysek, Aleksander Gładysz, Kuba Michoński i Paweł Wolanin. Kuratorem wystawy  jest Wojciech Nowicki.

Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia i obejrzenia Fotocastu z wystawy: www.jarte.org.