Etnograficzne spotkanie w skansenie

12 listopada w szkole z Trzebosi odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne podsumowujące projekt badawczy "Źródła dziedzictwa kulturowego południowej części Puszczy Sandomierskiej - gminy: Dzikowiec, Kolbuszowa, Majdan Królewski, Raniżów".

W tej etnograficznej odysei udział wzięło wielu znamienitych gości, którzy mówili o potrzebie prowadzenia tego typu eksploracji terenowych. Słowu towarzyszyły muzyka i śpiew w wykonaniu Kapeli z Huty Komorowskiej, zespołów Hadra oraz Mazurzanki, które także przygotowały regionalne przysmaki.

22 grudnia o godz. 12.00 w skansenie odbędzie się spotkanie promujące muzealne wydawnictwo, w którym zawarto wyniki badań terenowych z lat 2008-2014. Już dzisiaj serdecznie Was na nie zapraszamy!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.