aktualności

Kamera, akcja!

Na terenie parku etnograficznego rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego  „Wołyń”. Z tego względu w maju zwiedzanie będzie utrudnione.

Przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie cieszymy się, że skansen stanie się na kilkanaście dni planem filmowym. Ze względu na prace ekipy filmowej zwiedzanie skansenu może być utrudnione. Goście napotkają w centrum skansenu samochody, a zagroda z Huty Przedborskiej  jest wyłączona ze zwiedzania.

Wokół kościoła św. Marka ustawiły się wozy ze sprzętem oraz przyczepy, w których pracują specjaliści wspierający produkcję filmu. W zdjęciach biorą udział mieszkańcy Kolbuszowej i okolic jako statyści. Do skansenu sprowadzono konie, które pod opieką swoich właścicieli pasą się spokojnie i czekają na sygnał „kamera, akcja”.

W prace filmowców są zaangażowani także muzealnicy, służą wiedzą i wspierają organizacyjnie ich pobyt w skansenie. Główną bohaterką planu jest zagroda z Huty Przedborskiej. Specjalnie na potrzeby produkcji zdemontowaliśmy płot, który po zakończeniu zdjęć wróci na swoje miejsce.

Skansen jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00, a w soboty, niedziele i święta od g. 10.00 do 19.00.

Naszym gościom przygląda się z aparatem Jan Mazurkiewicz.

filmowcy_w_skansenie_01.jpg
filmowcy_w_skansenie_02.jpg
filmowcy_w_skansenie_03.jpg
filmowcy_w_skansenie_04.jpg
filmowcy_w_skansenie_05.jpg
filmowcy_w_skansenie_06.jpg
filmowcy_w_skansenie_07.jpg
filmowcy_w_skansenie_08.jpg
filmowcy_w_skansenie_09.jpg
filmowcy_w_skansenie_10.jpg
filmowcy_w_skansenie_11.jpg
filmowcy_w_skansenie_12.jpg