aktualności

Maluchy i teatr

W niedzielę, 21 czerwca, będziemy gościć, podróżujący właśnie po Podkarpaciu, Teatr Poddańczy wraz z innowacyjnym projektem „Małe teatrowanie przy tacie i mamie – Na wyspach”. To niebanalne przedsięwzięcie – warsztaty teatralne dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat wraz z opiekunami – odbędzie się w skansenie, w spichlerzu z Bidzin, o godz. 10.00 i 12.00.

Podczas godzinnego spotkania dzieci i ich opiekunowie zostaną zaproszeni do wspólnego odkrywania czterech wysp. Każda z nich kryje wiele tajemnic, na jednej znajdziemy drzewo pełne dojrzewających instrumentów, na innej wielką górę zamieszkałą przez zagubione skarpety, wyspę gdzie płynie strumień światła oraz gdzie wieje wiatr opowieści. Między lądem będziemy poruszać się naszą tratwą w rytm zaklęcia. Po magicznym świecie teatru będziemy podróżować razem z przewodniczkami, które pomogą nam w zrozumieniu napotkanych zjawisk.

Warsztaty mają na celu zapoznanie dziecka ze zjawiskiem teatru, przedstawienie czego może się tam spodziewać i jak sam może stać się jego częścią. Kluczowym elementem jest obecność rodzica, który aktywnie uczestniczy w warsztatach, tak żeby „mały widz-uczestnik” czuł, że teatralna podróż to wspólna rodzinna przygoda.

Scenariusz i reżyseria: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska
Scenografia: Krzysztof Paluch
Muzyka: Agata Butwiłowska
Po wyspach oprowadzają: Agata Butwiłowska, Ewa Mrówczyńska

Już dziś serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr. 691 691 701 lub e-mailowo, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Lista miejsc ograniczona.

9.jpg
32.jpg
44.jpgProjekt został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego, w ramach programu "Wyprawy w świat teatru".
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął  Podkarpacki Urząd Marszałkowski oraz Podkarpackie Kuratorium Oświaty.