Leśniczówki, kościół i nosówki

25 lutego w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbyła się prezentacja Biuletynu Muzeum Kultury Ludowej numer 3. W jej ramach można było wysłuchać referatów autorów związanych z czasopismem. Aldona Cholewianka-Kruszyńska z Muzeum-Zamku w Łańcucie mówiła o architekturze leśnej ordynacji Potockich, w tym o obiektach, które w przyszłości będzie można zobaczyć w kolbuszowskim Parku Etnograficznym – leśniczówce i suszarni szyszek.

Krzysztof Haptaś z Muzeum Regionalnego w Mielcu opowiedział o dziejach rzochowskiej parafii oraz o znajdującym się w naszym skansenie dziewiętnastowiecznym kościele. Janusz Radwański z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej przedstawił referat o zmianach we współczesnej gwarze lasowiackiej na przykładzie samogłosek nosowych.

Spotkaniu towarzyszyła degustacja tradycyjnych wypieków oraz kiermasz wydawnictw Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.