aktualności

Wykonaj palmę wielkanocną

 

Uczestnicy wykonają tradycyjne palmy wielkanocne oraz pisanki pod okiem prowadzących. Nie zabraknie także opowieści o zwyczajach świątecznych. Będzie ciekawie i niezwykle twórczo!

Na kogo czekamy? Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5+, dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie zapraszamy rodziny. Koszt udziału:  10 zł (bilet indywidualny),  15 zł (bilet dla rodzica z dzieckiem),  20 zł (bilet dla rodziców z dziećmi). Zajęcia odbędą się w budynku szkoły z Trzebosi w godz. 11.00-13.00.

Spotkaniu będą towarzyszyły opowieści o obrzędach i zwyczajach wielkanocnych. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować tradycyjną święconkę i jakie symboliczne znaczenia mają poszczególne pokarmy w kulturze ludowej.

Dla chętnych pokażemy jak przyozdobić pisanki techniką decoupage. To zdobienie przedmiotów wzorem wycinanym z papieru lub serwetki jest coraz bardziej popularne i zdobywa swoich zwolenników.

Zapisy: tel. 17 227 12 96 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Zapraszamy!