aktualności

Ucz się tańca od najlepszych

 

18 września chcemy znów porwać Was do tańca. Zagrają Kocirba i Kapela z Huty Komorowskiej, a ludowych tańców uczyć będą Marta Berdel-Dudzińska i Piotr Zgorzelski.

Piotr Zgorzelski od 20 lat prowadzi warsztaty tradycyjnych tańców w Polsce i na świecie. Tańczyć uczył się od wiejskich tancerzy, a tę naukę połączył z wnikliwymi badaniami terenowymi i archiwalnymi. Doświadczeniem, wiedzą i miłością do tradycyjnego tańca i muzyki od 20 lat dzieli się z ludźmi, prowadząc warsztaty taneczne w Polsce i na świecie.
Marta Berdel-Dudzińska to postać znana miłośnikom tańca tradycyjnego na Podkarpaciu i nie tylko. Jest pedagogiem tańców etnicznych, instruktorem tańców polskich, muzykoterapeutą, nauczycielem akademickim, ale przede wszystkim kimś, dla kogo tradycyjny taniec to pasja i sposób na życie.

Oboje poprowadzą 18 września w szkole z Trzebosi w naszym skansenie od 13 do 16 warsztaty taneczne. W ich trakcie będą uczyć tańców typowych dla naszego regionu, jak lasowiak, polka czy walczyk.

Po warsztatach będzie okazja do tańca nie tylko dla uczestników zajęć. O 18.30 zacznie się potańcówka, do której przygrywać będą: Kapela z Huty Komorowskiej oraz Kocirba. Te zespoły łączy tradycyjne instrumentarium, repertuar nawiązujący do przedwojennych weselnych kapel oraz przekonanie, że muzyki ludowej nie powinno się słuchać, nie tańcząc.

Koszt udziału w warsztatach to 1 zł.

Ilość uczestników jest ograniczona. Kto żyw zatem niech zgłasza się, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer telefonu 17 22 71 296.

Warsztaty i potańcówka są częścią Europejskich Dni Dziedzictwa. Więcej informacji na temat imprezy tutaj

Zobacz, jak bawili się uczestnicy poprzednich warsztatów tanecznych z Martą i Piotrem.

Zdjęcia wykonała Katarzyna Warańska.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg