O kuchni regionu jeszcze więcej

W związku z realizacją projektu "Dziedzictwo kulinarne mieszkańców dawnej Puszczy Sandomierskiej" stworzyliśmy specjalną witrynę internetową.

Pod adresem www.dziedzictwokulinarne.muzeumkolbuszowa.pl znajdują się aktualne informacje dotyczące przebiegu projektu, transkrypcje wywiadów, fragmenty filmów dokumentacyjnych oraz galeria fotografii. Wielbicielom puszczańskich smaków polecamy treści zawarte w zakładce przepisy kulinarne, gdzie odnaleźć można sprawdzone receptury pozyskane podczas badań terenowych.

Projekt potrwa do końca 2017 r., a strona będzie na bieżąco aktualizowana. W marcu zamieścimy inwentarz opracowanych przez nas materiałów źródłowych znajdujących się w Archiwum Naukowym MKL, następnie uzupełnimy go o materiały pozyskane w 2., 3. i 4. sezonie badawczym. W grudniu zamieścimy publikację naukową podsumowującą cały projekt.

Zapraszamy do lektury!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.