aktualności

Potańcówka z Kocirbą

Zapraszamy 28 maja na rodzinne tańce przy muzyce Kocirby! 

O godz. 18.00 odbędą się rodzinne warsztaty taneczne, podczas których uczestnicy nauczą się przeróżnych zabaw i tanecznych kroków, m.in. do lasowiaczka i cebuli.

W godz. 18.30-20.00 dla wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego zagra Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę naszego regionu, jaką grali Mazurzy – mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów w powiecie kolbuszowskim oraz Kamień w powiecie rzeszowskim. Za swój wkład w rekonstruowanie muzycznej tradycji regionu kapela była wielokrotnie nagradzana, m.in. na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Zespół wystąpi w składzie: Kamil Niemiec – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben.

Zabawę tego wieczoru poprowadzi Jadwiga Kula – instruktorka tańca, od 20 lat związana z Zespołem Folklorystycznym „Folusz” z Giedlarowej.

Wstęp wolny!

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "W lasowiackiej izbie – tańce, śpiewy i bajanie" dofinansowanego przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek!"

Posłuchajcie, jak gra Kocirba!

Kocirba - Staro baba była II from Kapela Kocirba on Vimeo.

Kocirba - Polka from Kapela Kocirba on Vimeo.

Kocirba - Na klepisku from Kapela Kocirba on Vimeo.

Kocirba - Staro baba była from Kapela Kocirba on Vimeo.