aktualności

Z mamą i tatą zaczynam lato!!

Pierwsza wakacyjna niedziela w skansenie będzie wyjątkowo bogata w przygody. 25 czerwca czekamy na dzieci  wraz z rodzicami.

Przygotowaliśmy liczne atrakcje w ramach przedsięwzięcia pod hasłem „Z mamą i tatą zaczynam lato”. W ten rodzinny czas zapraszamy do opowiadania i tworzenia niesamowitych historii. Do snucia opowieści pobudzać będą twórcy projektu „Opowieści z Walizki”. Prócz tego przygotowaliśmy grę terenową. Rodziny wspólnie poszukają skarbu. Zadanie będzie trudne, bo teren skansenu rozległy i bogaty w zakamarki, a skarb świetnie ukryty. W kolejnych godzinach letniej niedzieli odbędą się warsztaty techniczne. Uczestnicy własnoręcznie wykonają tradycyjną zabawkę z naturalnych materiałów („Projekt Chłop”). Przez cały dzień rodzice i dzieci wciągani będą w zabawy i gry, w które bawiono się też dawno, dawno temu – bez tabletu i konsoli.

Szczegóły dotyczące planu dnia i zapisów na warsztaty: tutaj.

Dodatkowo w szkole z Trzebosi panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolbuszowej Górnej prezentować będą swoje rękodzieło i potrawy regionalne. Zapraszamy!!

Wstęp: 12 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy); bilet rodzinny 34 zł; dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny. 

Projekt Chłop

Opowieści z Walizki