aktualności

Z mamą i tatą zaczęliśmy lato!

Cannot find z_mama_i_tata_2017 folder inside /www/muzeumkolbuszowa_www/www/images/sampledata/z_mama_i_tata_2017/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29

Z mamą i tatą zaczynam lato - relacja!

Było wspaniale! Opowieści płynęły wartkim strumieniem w chłodnych pomieszczeniach szkoły, a gra terenowa i warsztaty zajmowały młode umysły i zwinne dziecięce rączki.

Skansen przez tę upalną niedzielę tętnił życiem – dzieci z pomocą rodziców szukały skarbów po całym parku etnograficznym, niezawodnie, zawsze z wielkim entuzjazmem i dobrym wynikiem; słuchały bajarek, które przy opowieściach grały, śpiewały i zachęcały do tańca; dzieci brały też udział w warsztatach i robiły piszczałki z wierzby niczym prawdziwi rzemieślnicy; bawiły się w dawne kręgle, gry planszowe, rzucanie woreczkami do koszów i wiele innych. W tym tyglu atrakcji pracownikom skansenu pomagali niezawodni pasjonaci z „Projektu Chłop” i „Opowieści z Walizki”.

Można było obejrzeć wystawę malarstwa Wojciecha Trzyny (otwarta do 31 sierpnia), wejść do zagrody z Jeziórka, zwiedzić kościół z Rzochowa i zjeść pierogi, kapustę, chleb ze smalcem albo słodkie ciasto od pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Kolbuszowej Górnej.

Obejrzyj koniecznie galerię fotografii!