aktualności

Gdzie drwa(le) rąbią…

Co niedzielę w zagrodzie - 9 lipca - warsztaty szkoleniowe dla drwali

Druga niedziela lipca zapowiada się naprawdę energetycznie. Nie będziemy promować napojów w kolorze wściekle seledynowym, ale wigor w czystej postaci.

9 lipca zapraszamy na spotkanie z tradycją w wyjątkowy sposób naznaczoną przez rzemiosła dawnej Puszczy Sandomierskiej – tę związaną z lasem i drewnem. W skansenie spotkamy rzeźbiarza – Jana Tarka z Jasła, który pracuje właśnie w drewnie oraz Monikę Panek z Domaradza, która zajmuje się wyrabianiem drewnianych zabawek. Jej pasją jest także malarstwo i pisanie ikon.

Wyjątkową atrakcją tego dnia będą warsztaty szkoleniowe dla drwali organizowane przez Nadleśnictwo Kolbuszowa oraz Nadleśnictwo Mielec. Dokładny plan dnia dostępny jest tutaj.

Wycieńczonym uczestnikom szkoleń, warsztatów i pokazów, a także każdemu, kto zgłodniał po prostu – na świeżym powietrzu, panie z KGW z Przedborza i Weryni będą proponować krzepiące posiłki z rodzimego menu.

Tego dnia otworzymy dla zwiedzających kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można podziwiać zachwycające obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępnimy Wam także zagrodę z Jeziórka. Można wejść i podejrzeć, jak dawniej się mieszkało – pod strzechą, na klepisku, przy piecu...

Bilety wstępu do skansenu kosztują 12 zł, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

Co niedzielę w zagrodzie - 9 lipca - warsztaty szkoleniowe dla drwali!