aktualności

Ostatnia "niedziela w zagrodzie"

Ostatnie „coniedzielne” spotkanie w zagrodzie obfitować będzie w przeróżne atrakcje. Będzie rzeźba, wyroby garncarskie, krakowskie gorsety, ikony oraz kulinaria. Zapraszamy!

27 sierpnia, w ostatnią wakacyjną niedzielę zapraszamy na spotkanie z panią Marią Maciąg z Weryni, która zajmuje się ozdabianiem gorsetów krakowskich. Z Pogwizdowa przyjedzie pan Leszek Jurek i zaprezentuje cały wachlarz glinianych naczyń, zabawek i ozdób. Stały gość w skansenie – pan Stanisław Kocoń z Dębicy pokaże warsztat rzeźbiarza. Pani Kazimiera Zagroba z Cmolasu podzieli się ze zwiedzającymi swoimi doświadczeniami związanymi z malarstwem i pisaniem ikon. Przywiezie ze sobą obrazy z wizerunkami postaci świętych, Maryi, Jezusa i Świętej Rodziny, a także pejzaże i martwą naturę.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Weryni przyciągną turystów proziakami, pierogami, kompotem i ciastami, a przede wszystkim kulinarną wizytówką Weryni – pamułą – zupą z suszonych owoców podawaną z ziemniakami. Palce lizać!

Tego dnia będzie otwarty kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można podziwiać zachwycające obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępnimy dla zwiedzających także zagrodę z Brzózy Stadnickiej. Trzeba tam wejść i przyjrzeć się z bliska, jak dawniej żyli mieszkańcy ziemi rzeszowskiej.

Bilety wstępu do skansenu kosztują: 12 zł, 9 zł – bilet ulgowy, 34 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

Serdecznie zapraszamy i już dziś dziękujemy wszystkim turystom, którzy przez całe lato odwiedzali to niezwykłe miejsce – skansen – w którym czas zatrzymał się i – na szczęście – nie chce ruszać dalej.