Warsztaty cyjanotypii

Warsztaty towarzyszące wystawie fotograficznej „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach” odbędą się 21 kwietnia w szkole z Trzebosi.

Pod okiem zawodowców z Fundacji "Aparat Caffe" uczestnicy wykonają portrety formatu A5 o charakterystycznym błękitnym odcieniu.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać historię fotografii oraz podstawowe zasady powstawania fotografii analogowej. Cyjanotypia to bowiem jedna z najstarszych technik fotograficznych pozwalająca poczuć klimat przełomu XIX i XX w.

Jeśli chcecie własnoręcznie naświetlić w promieniach słońca przygotowany wcześniej negatyw i dowiedzieć się dzięki czemu na papierze zanurzonym w wodnej kąpieli pojawi się obraz, koniecznie się zapisujcie!

Na pamiątkę spotkania z archiwalną fotografią uczestnicy otrzymają swój portret ze skansenem w tle.

Data: 21 kwietnia, godz. 11.00-15.00

Miejsce: