wydarzenia

Bedzie dyszcz, bo sadło zaszło rosum

19-03-2019

Wśród Lasowiaków i Rzeszowiaków znane były przepowiednie pogodowe. Miejscowa ludność wróżyła urodzaj bądź nieurodzaj na podstawie różnych zjawisk i obserwacji przyrody.

czytaj więcej...

Jak o folklorze, to w skansenie!

23-02-2019

Prezentacja publikacji naukowej, projekcja filmu dokumentacyjnego, ożywiona dyskusja i tradycyjne przyśpiewki weselne złożyły się na obraz lutowego spotkania podsumowującego projekt badawczy.

czytaj więcej...

Weekend za pół ceny!

02-03-2019

Rusza wiosenna edycja ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej", w ramach której będziecie mogli zwiedzić skansen w promocyjnych cenach biletów. Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej...

Porozmawiamy o "Folklorze Rzeszowiaków..."

6-02-2019

Prezentacja wyczekiwanej publikacji odbędzie się 20 lutego o 11.30 w szkole z Trzebosi. Zapraszamy wszystkich, których interesuje zaobserwowany obraz przemian.

czytaj więcej...

„Kopiec pietruszki” – relacja nr 4

31-01-2019

Barszcz ukraiński, zapiekanka z pasternaku i pączki w glazurze z mascarpone domknęły cykl spotkań z Babcią Janiną ph. „Kopiec pietruszki”. Było wspaniale!

czytaj więcej...

„Folklor Rzeszowiaków” wydany!

28-12-2018

Z ogromną radością zawiadamiamy, że książka podsumowująca kilkuletnie badania nad kulturą ludową Rzeszowiaków została wydana!

czytaj więcej...

Hej, kolęda, kolęda!

28-12-2018

Projekt „Kolędowanie na Rzeszowszczyźnie” trwa i właśnie wchodzi w swoją najpiękniejszą fazę – rozmów, wypytywania, śpiewania, słuchania i przeglądania fotografii. Robimy wywiady.

czytaj więcej...

„We młynie, mościwy panie!”

21-01-2019

Radośnie zawiadamiamy, że zakończono pierwszy etap projektu, który ma na celu udostępnienie 5 młynów i przygotowanie wystawy pokazującej młynarskie rzemiosło.

czytaj więcej...

Eksponat miesiąca: pająk

12-12-2018

Czas Adwentu jest bardzo dobrym momentem, by zaprezentować Państwu kolejny eksponat. A właściwie kilka z nich, bo różnorodność form bożonarodzeniowych pająków jest spora.

czytaj więcej...

Roztańczony rok

23-11-2018

W listopadzie zakończyliśmy realizację projektu „Nuty pod buty...”. Było dużo muzyki i tańca! Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej.

czytaj więcej...