Weekend seniora z kulturą

23 i 24 września 2017 r.

Najserdeczniej zapraszaliśmy na wydarzenie pod hasłem "Jak pamiętam...". Odbyło się ono w ramach Weekendu seniora z kulturą i kampanii "60+Kultura", której patronował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kampania była skierowana głównie do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ich rodzin. Miała ona zachęcić seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i korzystania z oferty instytucji kultury w ich miejscu zamieszkania.

W programie:

23 września (sobota)

godz. 11.00 i 15.00 – zwiedzanie skansenu z przewodnikiem

24 września (niedziela)

godz. 10.00–17.00 – spotkania międzypokoleniowe w zagrodzie, przy kuchni oraz w kościele

Przewodnicy muzealni stali się uważnymi słuchaczami, a seniorzy – przewodnikami po swoich wspomnieniach z dzieciństwa. Kanwą tych historii były spotkania z plecionkarzem Wiktorem Szwanenfeldem w zagrodzie z Żołyni, z gospodyniami z Przecławia i Rzemienia w kuchni w szkole z Trzebosi oraz z etnografami w kościele pw. św. Marka Ewangelisty.

W te dni wstęp dla osób, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia, wyniósł 1 zł.

Zapraszamy do obejrzenia relacji!