Warsztaty wykonywania palm wielkanocnych

14 kwietnia 2019 r.

Niedziela Palmowa rozpoczyna cykl Wielkiej Nocy i jest obchodzona na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W skansenie opowiedzieliśmy także o innych zwyczajach związanych z tym dniem.

Kwietna Niedziela w dawnej wsi to przede wszystkim uświęcanie pradawnych zwyczajów. 14 kwietnia zapraszaliśmy najpierw do sali warsztatowej szkoły z Trzebosi, by upleść tradycyjną palmę wielkanocną i posłuchać ciekawych opowieści o symbolice roślin wykorzystywanych do jej budowy oraz o tradycjach związanych z Niedzielą Męki Pańskiej. O 14.00 w kościele z Rzochowa została odprawiona msza św., podczas której poświęcono przygotowane wiązanki.

Oto plan dnia:

12.00 – 12.40 – warsztaty wykonywania palm – I grupa
13.00 – 13.40 – warsztaty wykonywania palm – II grupa
14.00 – Msza Święta

Cena warsztatów: dorośli – 5 zł; dorosły i dziecko – 10 zł; 2 osoby dorosłe z dziećmi – 15 zł. Do ceny warsztatów należy doliczyć koszt biletów wstępu do skansenu.

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jeśli masz ochotę przeczytać kilka ciekawostek na temat Niedzieli Męki Pańskiej, zapraszamy do naszego ETNOnotatnika. W tym artykule można dowiedzieć się, jak w dawnej wsi obchodzono Niedzielę Palmową, a w tym, co działo się z palmą wielkanocną po jej poświęceniu.