imprezy

Noc Muzeów

Tego wieczoru do naszego Muzeum zapraszamy wszystkich miłośników sztuki!

To już tradycja, że początkiem maja wraz z całą Polską obchodzimy wielkie święto kultury. Zapowiada się piękny wieczór, który zainaugurujemy otwarciem wystawy rzeźbiarskiej w spichlerzu z Bidzin, który od kilku lat pełni rolę skansenowskiej galerii. Dla wszystkich kinomanów przygotowaliśmy projekcję filmu

O godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby Krzysztofa Brzuzana pt. „Recykling kulturowy″. Autor jest artystą wszechstronnym tworzącym w drewnie, kamieniu, brązie oraz glinie. Jego prace znajdują się w prywatnych i muzealnych kolekcjach na całym świecie. Prezentowany na wystawie cykl rzeźb odnosi się do religijności ludowej.

O godz. 20.00 zaprosimy na projekcję kultowego filmu Andrzeja Kondratiuka z roku 1986 pt. „Big Bang″. W rolach głównych wybitni aktorzy polskiego kina: Iga Cembrzyńska, Bożena Dykiel, Zofia Merle, Ludwik Benoit, Janusz Gajos, Roman Kłosowski, Zdzisław Kozień oraz Franciszek Pieczka. Twórcy przeniosą nas do mazowieckiej wsi, w której wylądowało UFO. Podczas niezwykłej nocy będą toczyć się Polaków kosmiczne rozmowy. Arcydzieło Kondratiuka pozostaje wstrząsająco aktualne. Niebawem się o tym przekonacie.   

Do zobaczenia wieczorową porą!