imprezy

Potańcówka z kapelą Kocirba

 

28 maja, godz. 18.00

Niedzielne popołudnie tradycyjnie powinno być roztańczone. Dlatego w skansenie zorganizowaliśmy warsztaty taneczne z instruktorem i potańcówkę z Kocirbą.

O godz. 18.00 zapraszaliśmy na rodzinne warsztaty taneczne, które poprowadziła Jadwiga Kula – od 20 lat aktywny członek Zespołu Folklorystycznego „Folusz” z Giedlarowej –  laureata wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, który ze swym repertuarem zaliczany jest przez etnografów do zespołów autentycznych. Od września 2015 r. Jadwiga Kula jest opiekunem i choreografem zespołu. Instruktorka nauczyła nas przeróżnych zabaw i tanecznych kroków, m. in. do lasowiaczka i cebuli.

O godz. 18.30 na potańcówkę zaprosiliśmy wszystkich, którzy kochają tańcowanie do upadłego. Zabawę poprowadziła Jadwiga Kula. Zagrała Kocirba – zespół, który przypomina tradycyjną muzykę naszego regionu, jaką grali Mazurzy - mieszkańcy gmin Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa i Raniżów w powiecie kolbuszowskim oraz Kamień w powiecie rzeszowskim. Za swój wkład w rekonstruowanie muzycznej tradycji regionu kapela była wielokrotnie nagradzana, m. in. na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Zespół wystąpił w składzie: Kamil Niemiec – prym, Dorota Jamróz – sekund, Jarosław Mazur – basy, Szymon Węglowski – bęben.

Posłuchajcie, jak grają!

Kocirba - Staro baba była II from Kapela Kocirba on Vimeo.

Kocirba - Polka from Kapela Kocirba on Vimeo.

Kocirba - Na klepisku from Kapela Kocirba on Vimeo.

Kocirba - Staro baba była from Kapela Kocirba on Vimeo.


Możecie też zajrzeć na fanpage Kapeli Kocirba i polubić ich na Facebooku

Potańcówka realizowana była w ramach przedsięwzięcia "W lasowiackiej izbie - tańce, śpiewy i bajanie".
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek!"

 

             

Fotorelacja z tańców!

DSC_0707.jpg
DSC_0711.jpg
DSC_0715.jpg
DSC_0719.jpg
DSC_0731.jpg
DSC_0734.jpg
DSC_0736.jpg
DSC_0739.jpg
DSC_0743.jpg
DSC_0744.jpg
DSC_0747.jpg
DSC_0748.jpg
DSC_0749.jpg
DSC_0767.jpg