imprezy

Z mamą i tatą zaczynam lato

Cannot find z_mama_i_tata_2017 folder inside /www/muzeumkolbuszowa_www/www/images/sampledata/z_mama_i_tata_2017/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.3.29

Letni, rodzinny dzień w skansenie w Kolbuszowej

Z mamą i tatą zaczynam lato - rodzinna niedziela w skansenie!

Pierwsza wakacyjna niedziela w skansenie była wyjątkowo bogata w przygody. Zapraszaliśmy dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w opowiadaniu i tworzeniu niesamowitych historii. Do snucia opowieści pobudzali będą twórcy projektu „Opowieści z Walizki”: bajarka Joanna Sarnecka oraz antropolożka i animatorka kultury Anna Woźniak.

Prócz tego przygotowaliśmy grę terenową. Rodziny wspólnie szukały skarbu. Zadanie było trudne, bo teren skansenu rozległy i bogaty w zakamarki a skarb został świetnie ukryty.

W kolejnych godzinach letniej niedzieli zachęciliśmy do wzięcia udziału w warsztatach technicznych. Uczestnicy mogli własnoręcznie wykonać tradycyjną zabawkę z naturalnych materiałów. Wszystko pod okiem fachowców zajmujących się wielopoziomowym rekonstruowaniem chłopstwa w ramach „Projektu Chłop”.

Przez cały dzień rodzicie i dzieci wciągani byli w zabawy i gry, w które bawiono się też dawno, dawno temu – bez tabletu i konsoli.

Plan wakacyjnego dnia:
11.00 – 12.00 – pierwsza grupa dzieci – opowiadanie bajki
15.00 – 16.00 – druga grupa dzieci – opowiadanie bajki
17.00 – 18.00 – trzecia grupa dzieci – opowiadanie bajki

12.00 – 13.00 – pierwsza grupa – rodzinna gra plenerowa
15.00 – 16.00 – druga grupa – rodzinna gra plenerowa
17.00 – 18.00 – trzecia grupa – rodzinna gra plenerowa

Na spotkania z bajarkami zapraszaliśmy dzieci w wieku 4-10 lat, a na grę plenerową dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat.
Obowiązywały zapisy: tel.: 17 2271 296, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

11.00 – 18.00 – dawne gry i zabawy
13.00 – 16.00 – warsztaty techniczne

Wstęp: 12 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy); bilet rodzinny 34 zł; dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny.

Obejrzyjcie koniecznie galerię fotografii!