warsztaty

Warsztaty układania zielnych bukietów

Tego dnia – według najdawniejszych tradycji – będziemy dziękować Bogu za plony i żniwa oraz bawić się do upadłego. Zapraszamy!

Planujemy więc sprawdzić, jak robi się wieniec dożynkowy, uwić na warsztatach zielne bukiety, potem spotkać się na mszy św. w kościele św. Marka Ewangelisty z Rzochowa i uświetnić ten moment procesją, a na koniec w takt muzyki huknąć obcasami i lekko nadwyrężyć drewnianą podłogę w szalonym tańcu. Do zobaczenia!

Oto plan dnia:

• godz. 12.00–16.30 – zwiedzanie dworu z Brzezin, kościoła z Rzochowa i wystawy malarskiej w spichlerzu z Bidzin
  • godz. 12.00–18.00 – tradycyjna kuchnia przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy (kuchnia w szkole z Trzebosi)
  • godz. 13.00–13.30 – projekcja filmu dokumentacyjnego o tradycyjnych dożynkach pochodzącego z muzealnych zbiorów (sala warsztatowa w szkole z Trzebosi)
  • godz. 13.30–15.00 – pokaz robienia wieńca dożynkowego – Zespół Obrzędowy „Górniacy” z Kolbuszowej Górnej (sala warsztatowa w szkole z Trzebosi)
  • godz. 14.15–16.30 – warsztaty wykonywania zielnych bukietów, prowadzą: Danuta Olszowy oraz Janusz Radwański (wiata przy garncarni z Łążka Garncarskiego)
    • grupa 1: godz. 14.15–15.15
    • grupa 2: godz. 15.30–16.30
  • 17.00 – msza św. z poświęceniem ziół, Eucharystię odprawi proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Pocieszenia w Lipnicy, ks. dr Piotr Setlak
  • 18.15 – potańcówka z kapelą „Iskierczanie” z Dębicy (wiata rekreacyjna w sektorze wstępnym)

Zapisy na warsztaty: tel.: 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prosimy o zapoznanie się z informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych.

Koszt warsztatów: 20 zł/os. + bilet wstępu do skansenu (normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny – 42 zł, dla dzieci do 7. roku życia – wstęp bezpłatny, dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – zniżka 50%). Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!