warsztaty

W lasowiackiej izbie

 

Projekt „W lasowiackiej izbie – tańce, śpiewy i bajanie” to propozycja dla tych, którzy chcą zanurzyć się w świecie dawnych melodii i opowieści.

Od 18 lutego do 18 czerwca odbędzie się szereg warsztatów i koncertów połączonych z potańcówkami. Będzie to świetna okazja do wspólnego śpiewania i muzykowania, poznania tradycyjnych tańców wiejskich czy wysłuchania opowieści niezwykłych gawędziarzy.

W zajęciach weźmie udział 30 dzieci w wieku 3-8 lat z gminy Kolbuszowa. Rekrutacja została przeprowadzona w styczniu. W sumie odbędzie się 8 spotkań warsztatowych, które poprowadzą: Katarzyna Chodoń (śpiew i taniec) z Pawłem Płudowskim (skrzypce), Marta Berdel-Dudzińska (taniec) oraz pracownicy Muzeum – Izabela Wodzińska i Janusz Radwański (spotkania z bajkami) wraz z gawędziarzami Zofią Wydro i Stanisławem Stępniem.

Oprócz warsztatów zaplanowane zostały potańcówki, na które zapraszamy wszystkich chętnych!

Harmonogram spotkań:

23 kwietnia (niedziela), godz. 16-18 - zagra Kapela z Huty Komorowskiej, a potańcówkę z warsztatami tańca poprowadzi Katarzyna Chodoń
28 maja (niedziela), godz. 18-20 - zagra kapela Kocirba, a potańcówkę poprowadzi Jadwiga Kula
18 czerwca (niedziela), godz. 19-21 - zagra Kapela Maliszów, a potańcówkę z warsztatami tańca poprowadzi Marta Berdel-Dudzińska

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Na dobry początek!"