warsztaty

Warsztaty szycia i haftowania koszul

Warsztaty szycia koszul

24 lutego, 3 i 18 marca 2018 r.

W lutym i marcu, czyli u progu tętniącej życiem wiosny, zapraszamy do naszego skansenu na warsztaty szycia i haftowania koszul.

W trakcie warsztatów powstaną koszule męskie lub damskie (w zależności od tego, co wybierze uczestnik) na wzór tych, jakie na terenach dawnej Puszczy Sandomierskiej nosili jej mieszkańcy – jasne, bielone na słońcu, wyszywane lniane koszule.

Lekcje tego cennego zajęcia poprowadzi Elżbieta Dunin-Wąsowicz – absolwentka archeologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i rekonstruktor historyczny. Jest ona autorką licznych rekonstrukcji ubiorów, które nosili dawni mieszkańcy ziem polskich z różnych warstw społecznych od XVI do XX w. Pani Elżbieta wykonywała je na potrzeby muzealnych programów edukacyjnych i imprez historycznych, w których bierze czynny udział. Współpracuje z takimi instytucjami jak Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum-Zamek w Łańcucie czy Muzeum Warszawy, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry oraz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Przygotowuje także stroje sceniczne, m.in. do tańców dawnych, orientalnych oraz flamenco. Prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące rekonstrukcji i historii ubiorów.

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy trzy spotkania w sali warsztatowej (szkoła z Trzebosi):

•    24 lutego, sobota, 10.00 – 16.30 (szycie koszul męskich i damskich, przerwa od 13.00 do 13.30), koszt: 100 zł – w cenie wszystkie potrzebne do pracy materiały i poczęstunek
•    3 marca, sobota, 10.00 – 16.30 (dokończenie szycia koszul, przerwa od 13.00 do 13.30), koszt: 60 zł – w cenie wszystkie potrzebne do pracy materiały i poczęstunek
•    18 marca, sobota, 10.00 – 16.30 (haftowanie wzorów lasowiackich: ślimacznic i wilczych zębów oraz tzw. serc lasowiackich, przerwa od 13.00 do 13.30), koszt: 45 zł – w cenie wszystkie potrzebne do pracy materiały i poczęstunek

Ze względu na to, że przed pierwszym spotkaniem chcemy zakupić wszelkie niezbędne materiały, obowiązuje przedpłata wysokości 100 zł. Istnieje możliwość rezygnacji z warsztatów do 5 lutego. Potem przedpłata nie będzie zwracana. Przed spotkaniem w dniu 18 marca przedpłata nie jest wymagana.

Zgłoszenia: do 5 lutego 2018 r., e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 17 227 12 96. Prosimy, aby przedpłaty przelewać na konto w Banku PKO SA (42 1240 2627 1111 0000 3253 6124) z dopiskiem "warsztaty szycia".

Gorąco zapraszamy!

Damski strój lasowiacki