wydarzenia

Kwietna Niedziela 2019

Niedziela Palmowa rozpoczyna cykl Wielkiej Nocy i jest obchodzona na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W skansenie opowiemy także o innych zwyczajach związanych z tym dniem.

Kwietna Niedziela w dawnej wsi to przede wszystkim uświęcanie pradawnych zwyczajów. 14 kwietnia zapraszamy najpierw do sali warsztatowej szkoły z Trzebosi, by upleść tradycyjną palmę wielkanocną i posłuchać ciekawych opowieści o symbolice roślin wykorzystywanych do jej budowy oraz o tradycjach związanych z Niedzielą Męki Pańskiej. O 14.00 w kościele z Rzochowa zostanie odprawiona msza św., podczas której zostaną poświęcone przygotowane wiązanki.

Oto plan dnia:

12.00 – 12.40 – warsztaty wykonywania palm – I grupa
13.00 – 13.40 – warsztaty wykonywania palm – II grupa
14.00 – Msza Święta

Cena warsztatów: dorośli – 5 zł; dorosły i dziecko – 10 zł; 2 osoby dorosłe z dziećmi – 15 zł. Do ceny warsztatów należy doliczyć koszt biletów wstępu do skansenu.

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jeśli masz ochotę już dziś przeczytać kilka ciekawostek na temat Niedzieli Męki Pańskiej, zapraszamy do naszego ETNOnotatnika. W tym artykule można dowiedzieć się, jak w dawnej wsi obchodzono Niedzielę Palmową, a w tym, co działo się z palmą wielkanocną po jej poświęceniu.

Gorąco zapraszamy! Teraz – do lektury, a 14 kwietnia – na warsztaty.