Karczma – istny cymes!

Izba szynkowa, mieszkanie żydowskiej rodziny, sklep z towarami mieszanymi – to nowe części wystawy stałej w parku etnograficznym w Kolbuszowej. Zachęcamy do zwiedzania karczmy z Hadli Kańczuckich, a w ramach promocji – zapraszamy na film!

Jest niedzielny wieczór. W karczmie gra kapela; kto chce, ten tańczy, kto nie chce, chłodzi się przy stole. Tymczasem za ścianą toczy się zwykłe życie rodziny szynkarza… Tak zaczyna się film pt. „Istny cymes, czyli nowa aranżacja w karczmie z Hadli Kańczuckich” przygotowany przez pracowników Muzeum wraz z przyjaciółmi. Dzięki obrazowi można cofnąć się w czasie, odetchnąć atmosferą roztańczonej i zadymionej izby szynkowej, posłuchać żydowskich melodii, które weszły do repertuaru kapel ludowych, poczuć zapach wyrabianego ciasta chlebowego czy podziwiać plenery skansenu z lotu ptaka…

Tymi kilkoma poetyckimi ujęciami nowej aranżacji i urywkami rozmów „podsłuchanych” między szynkiem, alkierzem i kuchnią Muzeum pragnie zachęcić do odwiedzenia parku etnograficznego w Kolbuszowej i obejrzenia nowej ekspozycji w karczmie z Hadli Kańczuckich.

Aby zwiedzić wnętrza zabytkowych obiektów, należy wcześniej umówić się na spacer z przewodnikiem.

Film można obejrzeć tutaj.

W realizację filmu zaangażowani byli:

REŻYSERIA

Artur Szlachetka

CIASTO CHLEBOWE ROZCZYNIŁA
Marzena Zuber

Dziękujemy Teatrowi im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Miejsko-Gminnemu Domowi Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim za wypożyczenie strojów oraz panu Andrzejowi Wesołowskiemu za cenne wskazówki i udostępnienie rekwizytów.

Do zobaczenia!

Fot. Karolina Migurska