wydarzenia

Lepienie i szkliwienie

Muzeum z radością zaprasza na dwudniowe warsztaty tradycyjnej ceramiki użytkowej i artystycznej. Oba spotkania poprowadzi Anna Kupczyk.

Pierwsza część odbędzie się 9 października 2021 r. między godz. 10.00 a 13.00. Tego dnia artystka opowie o różnych rodzajach mas ceramicznych, ich składzie i właściwościach, a także o procesie wypalania ceramiki w piecu. Uczestnicy własnoręcznie ulepią kubki, miseczki czy doniczki metodą wygniatania lub budowania z wałków. Przygotowane naczynia przez następne dni będą się suszyć i zostaną przez garncarkę wypalone.

Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 23 października 2021 r. między godz. 10.00 a 11.00, warsztatowicze będą się uczyć szkliwienia. Wcześniej przez siebie ulepione, a następnie wypalone naczynia pokryją szkliwem za pomocą pędzla lub metodą zanurzania i polewania. Ozdobione naczynia zostaną wypalone po raz kolejny i – gotowe – oddane w ręce adeptów sztuki ceramicznej.

Koszt dwóch spotkań to 105 zł/os. Opłatę należy uiścić w całości 9 października 2021 r. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały, narzędzia oraz wypał naczyń.

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 227 10 71, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia!