wydarzenia

Festiwal FolkArt

FolkArt Festiwal – Wspólne dziedzictwo kulturowe Karpat – weź udział w bezpłatnych warsztatach, wykładach i koncertach! 

Na uczestników czeka bogata oferta warsztatowa: bibułkarstwo, wycinanka żydowska, ukraiński haft krzyżykowy, kulinaria, garncarstwo, druk klockowy na tkaninie i malowanie zabawki jaworowskiej. Warsztaty będą prowadzili artyści polscy i ukraińscy.

Równie ciekawie przedstawia się oferta wykładów. W sobotę goście poznają wiele ciekawostek i praktycznych informacji o dzikich roślinach z karpackiej łąki i ogrodu wykorzystywanych przez nasze babcie i dziadków, a w niedzielę o dziedzictwie kulturowym na pograniczu ukraińsko-polskim.

Wieczorami zagrają folkowe zespoły z Polski i Ukrainy: WIDYMO, Tadirindum, Ukraińskie Wzory (Українські Візерунки) oraz zespół ДРИҐ.

Przez cały okres trwania festiwalu otwarty będzie punkt informacji turystycznej z darmowymi mapami atrakcji turystycznych pogranicza polsko-ukraińskiego, filmami promocyjnymi i innymi materiałami turystycznymi. Uczestnikom będą również rozdawane pamiątkowe bilety.

Program...

...wydarzenia dostępny tutaj: https://podkarpackie.travel/artykuly/folkart-festiwal1

Warsztaty

Liczba miejsc na warsztaty i wykłady jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 17 852 00 09. Uczestnicy warsztatów i wykładów powinni stawić się 15 minut wcześniej przy mobilnym punkcie informacji turystycznej (wiata grillowa, wejście do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej).

FolkArt Festiwal realizowany jest w ramach projektu „Karpacki Festiwal FolkArt – wspólne dziedzictwo kulturowe Karpat” finansowanego jest ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Projekt realizowany jest przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy ze Stowarzyszeniem Samorządów "Euroregion Karpaty - Ukraina".

Kontakt do organizatora:
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Ul. Grunwaldzka 2
35-068 Rzeszów
tel. 17 852 00 09 - zapisy na warsztaty i wykłady

Lokalizacja:
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
ul. Wolska 36
36-100 Kolbuszowa
Dojazd: https://goo.gl/maps/6sX49xFBcRhtBSC89

Wstęp

Dla zapisanych wcześniej uczestników warsztatów i wykładów, którzy wchodzą na teren parku etnograficznego, wstęp jest bezpłatny, dla słuchaczy koncertów w sektorze wstępnym – również, natomiast dla pozostałych turystów zwiedzających skansen – wstęp jest według cennika.