Nie byłoby nas, gdyby nie las…

Zapraszamy na wystawę czasową. Zabieramy widzów do lasu śladami badaczy terenowych.

Wystawa „Nie byłoby nas, gdyby nie las…” prezentuje niewielką część zdjęć wykonanych przez badaczy terenowych w trakcie realizacji projektu „Las w życiu i kulturze mieszkańców Rzeszowszczyzny”. W jego trakcie badacze odwiedzali miejscowości w Puszczy Sandomierskiej i na obszarze zamieszkania Rzeszowiaków, żeby nagrywać wywiady dotyczące lasu, wierzeń z nim związanych, legend, opowieści i historii, wreszcie – prac leśnych i wykorzystania jego dóbr w codziennym życiu. Fotografowali również najciekawsze miejsca, obiekty i swoich rozmówców. Na wystawie „Nie byłoby nas, gdyby nie las…” możemy przyjrzeć się z bliska najciekawszym leśnym zakątkom regionu i poczytać fragmenty wywiadów. Można ją oglądać w domu parafialnym z Książnic codziennie w godzinach otwarcia Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Do zobaczenia!

03 Rodzinne grzybobranie w lasach pod Stalowa Wola.jpg
15 Marian Koziol przy wyrabianiu miotly drapaki Blizna.jpg
27 Krzyz przydrozny, Przysiolek Zapole w Wysokiej Glogowskiej.jpg
48 Maziarska droga w Ranizowie-Zembrzy.jpg

Projekt „Las w życiu i kulturze mieszkańców Rzeszowszczyzny” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z dotacji celowej Województwa Podkarpackiego.