wydarzenia

Konie w pełnej krasie w skansenie!

 

Zapraszamy Was na kolejną edycję imprezy "Koń, jaki jest...", którą zorganizowaliśmy wspólnie z Zagrodą Jeździecką "Mustang" w Dzikowcu. Odbędzie się ona już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia, w godz. 13.00-19.00 na terenie naszego skansenu. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji! Koniecznie przyjdźcie ze swoimi pociechami!

Program:

1. Wystawa klaczy ras hucuł i koń małopolski (godz. 13.00 – 15.00): prezentacja klaczy, ocena jury, przyznanie i wręczenie nagród właścicielom nagrodzonych klaczy (ok. godz. 15.30).

2. Prezentacja prac rzemieślników (godz. 13.00 – 19.00): kowala, rymarza, płatnerza i zabawkarza, oraz robót polowych i gospodarskich: pokaz młocki cepami (zespół obrzędowy „Mazurzanie” z Mazurów) w zagrodzie z Jeziórka, a także pokaz orki koniem na polu przy zagrodzie z Jeziórka.

3. Parada koni (godz. 16.00)
 
4. Zawody w jeździe na oklep (godz. 16.30 – 17.30) - konkurencja dla dorosłych i dzieci.

5. Konkursy dla publiczności (ok. godz. 17.30) - dla dorosłych: „baba z wozu koniom lżej”, przeciąganie wozu, przeciąganie liny, wspinanie się na słup, natomiast dla dzieci - rzut podkową do celu, malowany konik (zajęcia plastyczne).

6. Inne atrakcje: w godzinach od 13.00 do 18.00 prezentacja i degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Huty Przedborskiej i Mazurów (karczma z Hadli Kańczuckich i budynek dawnej szkoły z Trzebosi), a także zwiedzanie skansenu bryczką lub wozem (dwa zaprzęgi konne, trasa od sektora wstępnego do sektora rzeszowskiego, czas ok. 30 min).

Bilety: 9 i 6 zł (ulgowy), 25 zł rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.