wydarzenia

Na lasowiacką nutę

Już w niedzielę, 8 września, w godz. 13.00-17.30 w naszym parku etnograficznym odbędzie się impreza podsumowująca projekt pn. „Na tropie lasowiackiej przygody - wakacje w skansenie”, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z gmin objętych zasięgiem Lokalnej Grupy Działania „Siedlisko”: Dzikowiec, Kolbuszowa, Majdan Królewski i Raniżów.

Niedzielne popołudnie tradycyjnie już zapowiada się bardzo ciekawie. Uczestnicy warsztatów w godz. 14.00-15.15 (przed budynkiem szkoły i karczmą) zaprezentują etiudy teatralne związane z garncarstwem, plastyką obrzędową, tradycyjnym jadłem i obrzędowością doroczną i rodzinną. Działaniom teatralnym oprawę muzyczną zapewnią znakomici Hudacy w składzie: Magdalena Kusiak, Jarosław Mazur i Jakub Augustyn. A w scenkach teatralnych wystąpią:

  • z terenu gminy Dzikowiec: Katarzyna Antosz, Krzysztof Bajek, Wiktoria Bajek, Stanisław Garbacki, Justyna Pacyna, Anna Sobolewska, Kacper Tereba, Karolina Tereba, Dorota Tęcza, Kinga Wilczyńska, Norbert Witkowski,
  • z terenu gminy Kolbuszowa: Masza Herman, Tanja Herman, Aleksandra Mazur, Iryna Poshtar, Emilia Stąpor,
  • z terenu gminy Majdan Królewski: Rafał Brzoza, Kinga Czachor, Mateusz Gołąbek, Małgorzata Kozioł, Victoria Puk, Patrycja Rębisz, Patrycja Rębisz (dwie dziewczynki o tym samym imieniu i nazwisku), Monika Serafin, Kinga Wójcik,
  • z terenu gminy Raniżów: Paweł Chudzik, Jagoda Kochanowicz, Grzegorz Kolano, Łukasz Kołodziej, Weronika Kołodziej, Małgorzata Majcher, Maciej Mazur, Jakub Ożóg, Sylwia Puzio, Maciej Tyburczy, Maja Widuchowska. Reżyseria: Grzegorz Wójcicki.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można obejrzeć wystawę powarsztatową, wziąć udział w spotkaniu z garncarzem i gospodyniami wykonującymi kwiaty z bibuły, a także przygotowującymi regionalne potrawy: kapustę ziemniaczaną, pierogi, proziaki, chleb z masłem i smalcem. Wydarzenie zakończy koncert zespołu Hudacy, który odbędzie się o godz. 16.30 w spichlerzu z Bidzin. Muzykanci podzielą się z Wami fascynacjami muzycznymi, które uwiecznili na swej drugiej - dopiero co wydanej - płycie. 

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!!!