Europejskie Dni Dziedzictwa

Zapraszamy 15 września na spotkanie "Zaczęło się od drewna...". Zobaczycie m.in. poszywanie dachu strzechą, robienie gontu i dranek, ociosywanie bali toporem, cięcie drewna na traku…

Świętując Europejskie Dni Dziedzictwa przebiegające w tym roku ph. "Nie od razu Polskę zbudowano", od godz. 13.00 będziecie mogli zobaczyć nie tylko zajmujące prace związane z obróbką drewna, ale także wziąć udział w grze terenowej, obejrzeć filmy etnograficzne dotyczące drewnianego budownictwa regionu i archiwalne zdjęcia skansenu, wysłuchać prelekcji o budownictwie przysłupowym w okolicach Markowej, obejrzeć wystawy fotograficzne „Kraina na słupach” oraz pokonkursową „Fotoszopa”. Całość spotkania uświetni występ Kapeli Brodów, który odbędzie się o godz. 18.00 w pięknych wnętrzach nowo zestawionego kościoła z Rzochowa.

Szczególnie zapraszamy uczestników konkursu fotograficznego "Fotoszopa" na jego uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród.

Szczegółowy program wydarzenia tutaj.

Wstęp wolny!

www.myspace.com/kapelabrodow