Poświęć godzinę dla sztuki

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Dzień Wolnej Sztuki!

Spacerując po Parku Etnograficznym, można przemierzyć 30 ha, wchodząc do każdej z 11 zagród, kościoła, karczmy, szkoły czy młynów, by obejrzeć wszystkie eksponaty znajdujące się w ich wnętrzu… Ale można też w ciągu jednego dnia, jednej wyjątkowej godziny skupić uwagę na wybranych przez nas muzealiach!

Zatem: PRZYJDŹ – POZNAJ – POROZMAWIAJ!

Na początku sezonu turystycznego, 26 kwietnia, zachęcamy do wolnego zwiedzania według zasad Slow Art – ruchu Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. W przestrzeni skansenowskiej wsi, w miejscu, gdzie czas się zatrzymał, wręcz nie wypada się spieszyć. Dlatego wybraliśmy dla Was 5 wyjątkowych eksponatów, które na co dzień znajdują się w muzealnych magazynach.
W ciągu godziny, od 12.00 do 13.00, w spichlerzu z Bidzin zostaną wyeksponowane wyjątkowe dzieła, o których opowiedzą Wam muzealnicy. Będzie to świetna okazja do rozmowy, snucia refleksji i dzielenia się przeżyciami zrodzonymi z obcowania ze sztuką.

Po spotkaniu w podcieniu spichlerza będziemy delektować się pyszną kawą lub herbatą.

Wstęp wolny! Zapraszamy!