Noc Muzeów 2014

Zapraszamy na Noc Muzeów, która już w sobotę, 17 maja! W programie same niezwykłości, a miejscem ich prezentacji będzie spichlerz z Bidzin. Wstęp wolny!

O godz. 18.00 otwarcie wystawy Kolbuszowskiej Gildii Fotografów, która zachwyca swoimi plastycznie wysmakowanymi pracami. Tworzy ją 33 fotografów i pasjonatów sztuki fotograficznej, którzy uwielbiają zatrzymywać ulotną rzeczywistość w kadrze. Ich twórczość to wtajemniczanie w otaczający nas świat, a pod osłoną nocy w miejscu niezwykłym tajemnice są nad wyraz pociągające…

5.jpg
6.jpg
7.jpg

O godz. 19.00 znakomity spektakl w wykonaniu Teatru Przedmieście z Rzeszowa. Aktorzy wraz z reżyserką Anetą Adamską przeniosą nas w pejzaż prozy Wiesława Myśliwskiego, którego nikomu przedstawiać nie trzeba!  „Święto” oparte na motywach powieści „Kamień na kamieniu” to historia o prostym chłopie Szymonie Pietruszce, który zmaga się z własną pamięcią, przywołuje z przeszłości kolejne osoby i zdarzenia, stawia pytania o sens życiowych wyborów. Teatr został uhonorowany wieloma nagrodami na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych!

4.jpg

O godz. 20.00 koncert à capella zjawiskowej Nasty Niakrasavej, białoruskiej wokalistki folkowej, tworzącej zespoły FolkRoll oraz R.U.T.A. Artystka, dla której muzyka może pełnić rolę języka walki o wolność, jest zafascynowana muzyką źródeł. We wnętrzu spichlerza będzie śpiewać białoruskie i ukraińskie pieśni oraz snuć niesamowite opowieści, oprowadzając nas po krainie z pogranicza jawy i snu. To będzie niezapomniana muzyczna podróż! Oto jej przedsmak.

5.jpg
6.jpg