wydarzenia

Co niedzielę w zagrodzie 2014

Zapraszamy na wakacyjny cykl spotkań z twórcami ludowymi oraz kuchnią regionu.

To niepowtarzalna okazja do nabycia oryginalnej ceramiki, koszyków z wikliny, zabawek z drewna, rzeźb, rękodzieła artystycznego i wielu innych fantastycznych przedmiotów. Dodatkowo zapraszamy do zwiedzania w towarzystwie przewodnika wnętrza kościoła z Rzochowa oraz uczestnictwa w rodzinnych warsztatach artystycznych.

Po raz ostatni w te wakacje odbędzie się impreza „Co niedzielę w zagrodzie” oraz zajęcia artystyczne dla najmłodszych „Idzie Grześ przez wieś”. Na stoiskach wyroby szydełkowe, kwiaty z bibuły, zabawki z drewna, miody, biżuteria naturalna oraz  pyszna kuchnia regionalna. Aby poznać tradycyjne rzemiosło ludowe najlepiej spotkać się z twórcami. W programie dla dzieci wykonywanie wiatraczków.

Gośćmi ostatniego spotkania będzie Maria Perlicka z Komorowa, która zaprezentuje wspaniałe serwetki i inne wyroby wykonane na szydełku. Zefiryna Franczyk z Świlczy przybliży świat kwiatów wykonanych z bibuły, a Jan Dudziak z Brzózy Stadnickiej zaczaruje dzieci i dorosłych kolorowymi zabawkami z drewna. Do skansenu przyjadą także Maciej Warcholak z Mielca, który przedstawi bogatą ofertę miodów, oraz Andrzej Śmiałowski z Krosna, twórca biżuterii naturalnej wykonywanej z lnu, wełny i bawełny. Smakosze kuchni regionalnej mogą liczyć na panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przedborza. Uczta zapowiada się pysznie.  Impreza odbędzie się w godz. 12.00-18.00.

Wstęp: 9 i 6 zł, 25 zł bilet rodzinny, dzieci do 7. roku życia wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program pozostałych niedzielnych spotkań  znajdziecie tutaj.

Zapraszamy wszystkich dużych i małych do udziału w tej wyjątkowej eskapadzie po krainie kultury ludowej!  

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg