Koncert - Muzyka zaklęta w drewnie

Zapraszamy wspólnie z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną na koncert pt. „W sześciu kolorach”. O godz. 17:00 na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w sektorze wstępnym na scenie Susanna zaśpiewa w wielu językach, a w jej repertuarze znajdą się również interpretacje utworów jazzowych oraz współczesnych kompozycji muzyki popularnej.

Susanna Jary-Małecka ma na koncie ponad pół tysiąca koncertów, festiwali, przeglądów w Polsce i za granicą. W 2013 roku wydała swój debiutancki album „Wesna, wesnoju”, na którym znalazły się utwory autorskie artystki oraz jej opracowania ukraińskich i łemkowskich pieśni tradycyjnych.

Repertuar to wokalno-instrumentalna podróż po zróżnicowanych przestrzeniach kultury i wrażliwości. Elementy klasycznej i współczesnej muzyki oraz odmienne techniki śpiewu wzbogacane są wpływami słowiańskiej muzyki tradycyjnej. Podstawę repertuaru, stanowią autorskie utwory Susanny, w których wyraża siebie najpełniej.

Obok Susanny na scenie wystąpią:

Paweł Harańczyk – pianista, akompaniator, klawiszowiec, aranżer. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. W roku 2000 zdobywca głównej nagrody Grand Prix w III Małopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna.

Maciej Wulw – skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec Klemensa Bortla i Antoniego Cofalika, kameralistyki Ewy Warykiewicz i Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz Konserwatorium Krakowskiego w klasie skrzypiec barokowych Anny Śliwy. Pedagog, wykonawca i organizator życia muzycznego.

Miłosz Skwirut – basista i kontrabasista. Znany m.in. z zespołów: Duch, Daddy's Cash, Kraków Street Band, Quadro Susanna, Bess. Student Akademii Muzycznej w Krakowie.

Więcej informacji o artystce i fragmenty jej twórczości na stronach:
www.susanna.com.pl
soundcloud.com/susanna-cycahha

Po koncercie msza w języku łacińskim w kościele pw. św. Marka Ewangelisty.