wydarzenia

Łap słońce w skansenie

 

Słońce mieni się w stawie, liście nabierają jesiennych barw i przyjemnie jest pospacerować nawet jeśli zawieje wiatr. Do 19 października otwarta jest recepcja oferująca pamiątki, wydawnictwa muzealne oraz drobne przedmioty np. drewniane zabawki, gliniane garnki i ozdoby. Można w niej również kupić bilety.

Po 19 października bilety wstępu będzie można nabyć u opiekunów ekspozycji. Jeśli nie będzie ich na miejscu, na drzwiach zawsze będzie pozostawiony numer telefonu, pod który trzeba zadzwonić i poczekać chwilkę na pomoc.

W naszej ofercie do końca roku są jeszcze warsztaty kulinarne. Odbędą się 25 października o godz. 11:00 oraz 29 listopada o godz. 11:00. Zapisy na warsztaty są pod numerem telefonu 17 227 12 96 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Koszt to 25 zł/os.

W grudniu zaprosimy Państwa na warsztaty pn „Do ETNOdzieła”. Na tych twórczych spotkaniach wykonamy razem tradycyjne ozdoby świąteczne, które można potem sprezentować bliskim. W programie wykonywanie ozdobnych serwetek, drewnianych zabawek na choinkę oraz pajaków bożonarodzeniowych i łańcuchów ze słomy.

Grupy zorganizowane zapraszamy po wcześniejszym zgłoszeniu na spotkania z tradycjami andrzejkowymi oraz bożonarodzeniowymi. 

 

Warsztaty kulinarne

 

Do ETNOdzieła - warsztaty

 

W sklepiku znajdziecie Państwo m.in. takie ozdoby

 

Zapraszamy!