wydarzenia

Kacapoły i inne przysmaki - zmiana terminu

8 listopada od godz. 11:00 do 14:00 Janina Olszowy przygotuje wraz z uczestniczkami i uczestnikami zajęć kapuśniak z kaszą jaglaną i kacapołami, pierogi z kaszanką i kapustą, na deser suszone śliwki w płatkach owsianych.

Kacapoły można zjeść w okolicach Kolbuszowej na Podkarpaciu. Robi się je z ziemniaków i słoniny. Jeśli nie próbowaliście Państwo tego dania, zapraszamy do udziału w warsztatach.

Każdy może sobie wybrać zadanie - od przygotowania jednej potrawy w całości do drobniejszych czynności jak siekanie, zarabianie ciasta, lepienie pierogów czy gotowanie kaszy. W zajęciach udział weźmie maksymalnie 20 osób.

Zapisy dla chętnych pod numerem telefonu 17 227 12 96 lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Liczba miejsc jest ograniczona! Koszt: 25 zł/osoba. Zajęcia odbędą się w Szkole z Trzebosi na terenie skansenu.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Nasze kasze”. Przepisy  z dotychczas przeprowadzonych warsztatów znajdą Państwo na stronie www.muzeumkolbuszowa.pl w zakładce wydarzenia/warsztaty.