Konkurs rozstrzygnięty

19 grudnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej rozdano nagrody. Duża liczba zgłoszonych prac świadczy o zainteresowaniu młodzieży ludowymi tradycjami Lasowiaków.

Prace konkursowe podzielono na cztery kategorie: ozdoby choinkowe (łańcuchy, aniołki, gwiazdki, koszyczki), ozdoby bożonarodzeniowe (pająki, światy), akcesoria kolędnicze (maski, turonie, gwiazdy) oraz szopki kolędnicze. Wyróżniono także przygotowane przez dzieci kartki świąteczne.

Komisja konkursowa przyznawała punkty za zgodność z tradycją ludową regionu, staranność i samodzielność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Z oceny wyłączono prace wykonane niezgodnie z regulaminem konkursu, na przykład bombki oraz takie, przy których przygotowaniu i zdobieniu użyto styropianu, cekinów, brokatu oraz gotowych plastikowych figurek.

Współorganizatorem konkursu było Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

konkurs_ozdoby2014_01.jpg
konkurs_ozdoby2014_02.jpg