Majowa Noc Muzeów 2015

Zapraszamy na Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 16 maja! W programie wystawa, spektakl Teatru Telewizji oraz koncert! Wszystkie te atrakcje będą mieć miejsce w spichlerzu z Bidzin.
Wstęp wolny od godz. 16.00!

O godz. 17.00 otwarcie wystawy prac Olgi Bardan, która przez blisko sześć lat tworzyła dla Muzeum projekty graficzne. Oryginalność i specyfika warsztatu Olgi sprawiły, że jej plakaty stały się rozpoznawalne. Dwa z nich trafiły na Międzynarodowe Biennale Plakatu, co jest wyrazem wielkiego uznania przez wybitnych plakacistów.

O godz. 17.45 projekcja spektaklu telewizyjnego „Kuracja” będącego adaptacją powieści Jacka Głębskiego. Jest to historia pewnego przewrotnego eksperymentu, w którym bierze udział młody lekarz psychiatra. Dla celów naukowych staje się on pacjentem zamkniętego szpitala psychiatrycznego… Spektakl wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego zdobył Grand Prix na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie w 2002 r.

O godz. 19.00 koncert zespołu Łubu-Dubu, czyli folkowy rock w oprawie młodości, świeżości i pięknej muzykalności. Zespół pracuje nad wydaniem debiutanckiego materiału, ale póki co zaczaruje przestrzenie spichlerza soczystymi dźwiękami.

16 maja Wojciech Smarzowski z ekipą filmową będzie kręcił w skansenie zdjęcia nocne do swojego najnowszego filmu, dlatego nasza impreza rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do 20.30, a jej charakter będzie kameralny.