wydarzenia

Weekend pszczół w skansenie

 

8 sierpnia (sobota) obchodzony jest w całej Polsce Wielki Dzień Pszczół.

Z tej okazji także w skansenie przewidziano dodatkowe atrakcje tj. spotkanie z pszczelarzem, zwiedzanie pasieki, w której stoją tzw. ule kłodowe, degustacja miodów, poznawanie roślin miododajnych, kącik dla dzieci, rzeźba społeczna pn. „Lubię pszczoły, bo…”. Wszystko to w zagrodzie z Kopci, w godz. od 12.00 do 17.00.

Z kolei w ramach wakacyjnego cyklu „Co niedzielę w zagrodzie” (9 sierpnia) oprócz spotkania z kuchnią regionalną i twórczością ludową, tym razem w skansenie zaplanowano w godz. 14.30 do 16.00. warsztaty robienia świec z wosku pszczelego oraz z węzy pszczelej. Udział w warsztatach wliczony jest w cenę biletu.

Ponadto właściciele pasieki „Maciejka” z Książnic opowiedzą o życiu pszczół, pozwolą dzieciom pomalować przywieziony z sobą drewniany ul, pokażą jak wiruje się miód i jak otrzymać tzw. miód kremowany. Ponadto dzieci zaprosimy do konkursu plastycznego „Kolorowa pasieka”, którego rozstrzygnięcie nastąpi w ostatnią niedzielę wakacji.

SOBOTA - Bilety wstępu: bilet normalny 8 zł, bilet ulgowy 5 zł, bilet rodzinny 22 zł – przeznaczony dla rodziców (opiekunów) z dziećmi. Dzieci do 7. roku życia – wstęp wolny

NIEDZIELA - Bilety wstępu: bilet normalny 9 zł, bilet ulgowy 6 zł, bilet rodzinny 25 zł – przeznaczony dla rodziców (opiekunów) z dziećmi. Dzieci do 7. roku życia – wstęp wolny


Zapraszamy!!!