Muzealne spotkania z seniorami

Rozpoczynamy cykl warsztatów „Muzealne spotkania z seniorami”, podczas których pracownicy MKL prowadzić będą wywiady z Paniami zrzeszonymi w kolbuszowskim Klubie Seniora oraz prezentować zagadnienia z zakresu historii, etnografii i kultury.

8 lutego przy dobrej kawie i przepysznych pączkach pracownice muzeum wysłuchały opowieści o dawnych zabawach karnawałowych, rautach i spotkaniach towarzyskich. Zebrane Panie chętnie dzieliły się wspomnieniami ze swojej młodości, dzięki czemu udało  się na chwilę odtworzyć obraz Kolbuszowej i okolic sprzed lat.

Na zakończenie muzealniczki przedstawiły prezentację multimedialną „Mięsopusty, zapusty. O ostatnich dniach karnawału…”. Kolejne spotkanie odbędzie się już za dwa tygodnie. Tym razem mowa będzie o obrzędach zwyczajach wielkanocnych.